Алея писанок

У Вінниці відкрили алею писанок із зображенням ікон
1 листопада на території Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни відкрили алею писанок із зображенням ікон.

Алея складається з 20 оригінальних писанок, які створені з металевого каркасу та бетонної суміші. Зображення ікон наносив на писанки художник з Вінниччини Вадим Мельник. Петриківський розпис навколо кожної з ікон наносив колектив та вихованці дитячого-молодіжного художнього центру «Барви України». Писанки, які закриті у прозорий каркас планують підсвічувати.
Алея писанок
Керівник Вінницького обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни Валерій Бабійчук, зазначив, що подібна алея єдина в Україні.
Алея писанок
«За участі колективу була створена алея писанок, єдина в Україні, яка символізує початок нового життя, нових злетів, добробуту, красу, спокій душі, Божу благодать, надію на одужання, не тільки наших пацієнтів, але і всіх хто може прийти і милуватися красою творіння рук наших працівників. Алея створена для спокою душі ветерані війни та воїнів АТО, а також для жителів нашої Вінниччини», - каже В. Бабійчук.

24-річний випускник Львівської національної академії мистецтв Вадим Мельник з міста Бар, який сам писав всі ікони, розповів що за 2,5 місяців встиг нанести всі зображення.
Алея писанок
«Кожного дня перед початком роботи я молився, хрестився і працював з Божою благодаттю. Над однією писанкою я працював 2-3 дні, над найбільшою тиждень і дякуючи Богу я закінчив роботу. Послідовність писанок така: від Різдва, Благовіщення, Пасхи до Покрови. Тобто від народження Христа до його розп'яття.Техніка це канонічне зображення ікони тільки на випуклій овальній формі. Фарби масляні, зверху покривалися спеціальним художнім лаком.

Те що писанки закриті це великий плюс, не буде попадати волога. В разі потреби можна їх відкрити полакувати чи відновити, якщо протягом 7 років вигорить трохи. Це моя найбільша робота», - каже художник.

Вадим розповідає, що були певні труднощі в зв’язку з тим, що зображення потрібно було наносити на випуклу форму.
Алея писанок
Під час відкриття митрополит Вінницький і Барський Симеон освятив алею. Він зазначив, що бажано перед кожною писанкою чи хоча б на початку алеї перехреститися і помолитися. Також були нагородженні ті люди, які безпосередньо взяли участь у створенні алеї.
Алея писанок
Винница.info: У Вінниці відкрили алею писанок із зображенням ікон

Читайте також:
Алея писанок лікуватиме душі
газета Вінниччина
Алея писанок
Фото Алеї

Галерея

Громадська позиція.ГалереяБджололікування

Про госпіталь

Найкращі спеціалісти
Сучасна техніка
Новітні методики
Найширший спектр фізіотерапії
Стаціонар на 220 койко-місць
Парк і зони відпочинку

мапа сайту

Контакти

Адреса вул. Пирогова, 109 А,
м. Вінниця, Україна, 21005
Наші телефони: +38(0432) 55-07-94
68-22-92
Факс +38(0432) 55-07-89
E-mail: vokgvv@i.ua
Сторінка у фейсбуці

Внутрішньогоспітальний портал.