Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.

Щорічно, у третю неділю червня, весь світ відзначає "День медичного працівника". Колектив госпіталю довго не вирішував як святкувати своє професійне свято, а просто взяв і відгукнувся на запрошення освітян Жмеринського району, і не пошкодував ...

Зустрічали нас почесно, з музикою
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.

Далі були взаємні вітання
Замісник Голови селищної Ради, привітала наш колектив на щедрій, гостинній Браїлівській землі і вручила головному лікарю пам'ятні подарунки.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
А очільник госпіталю подякував за теплий прийом.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.

Ми переглянули фільм про сьогодення Браїлова.

Екскурсія №1

Окрасою живописного селища Браїлів , його скарбницею є Свято-Троїцький жіночий монастир XVIIIcт. Української Православної Церкви.
Свято-Троїцький жіночий
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Побудований Францишеком та Станіславом Потоцьким у 1767, він пережив і славу і важкі часи. Але В 1989 р. монастир було повернуто Православній церкві. 19 березня 1990 р. відслужена перша служба. Відновлено храм, що був завалений сміттям. Збудували дзвіницю, зробили внутрішню і зовнішню реставрацію всього корпусу і зовнішньої частини Троїцького собору. Відновлено церкву св. Миколая. Ми побачили, Що роботи ведуться і по цей день.
В монастирі є свої шановані святині. Це ікони Божої Матері Браїлово-Почаївська та Браїлово-Ченстоховська та Троєручиця. Про останню відомо, що написана вона на початку ХІХ ст. на Афоні, і в перші роки гонінь від безбожної влади постраждала від невіруючих вандалів. Пошкодження, завдане святині тупим предметом, сестри хотіли відреставрувати, та почули голос Божої Матері: "Не торкайтеся Мого лику, нехай залишається таким, як є".
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Браїлово-Ченстоховський образ є однією з найбільш шанованих святинь Вінницької єпархії. Неодноразово являла чудеса Своєї милості до віруючих людей, які просили у Неї зцілення, духовних сил і допомоги у різних життєвих справах перед Її чудотворним образом. 380 років тому брацлавський підсудок Михайло Кропивницький благословив заснований ним у Вінниці жіночий монастир, який у 1845 році був переведений у Браїлів. Цікавим є факту зникнення ікони після закриття Браїлівського монастиря у 1962 році та повернення святині до відродженої обителі у 1995 році. Саме цю подію відзначали у Браїлові раом із святкуванням на честь самої ікони у березні цього року.

В кінці минулого століття о. Ігнатій Лотоцький, який служив у Браїлівському монастирі у 1895-1898 рр., писав: «…чистим і просторим монастирським подвір'ям, краси якому додає тиша та новонасаджена зелень. Великий монастирський храм постає прямо напроти в'їзду в монастир. За ним тягнуться корпуси, окремі флігелі, а ще далі - господарські приміщення. Кругом чистота і порядок. Помітно старання черниць надати своїй обителі вигляд облаштованого монастиря"
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Матінка Антонія (Стеценко) у монастирі з перших днів його відкриття, і вже 15 років, як несе в монастирі найважчий послух - ігуменство.

Нелегко дивитися за великим господарством, піклуватися про потреби обителі. А найважча й відповідальна справа -це вести до порятунку сестер, які заради цього й прийшли в монастир. І у виконанні цього найважчого послуху допомагає матінці сама Цариця Небесна.

Екскурсія №2

Палац родини фон Мекків (музей) зведено наприкінці 60-х років XIX ст. Під час Другої світової війни він був зруйнований, але згодом відновлений. Частково зберігся чудовий ландшафтний парк, де зростає близько 45 видів дерев і чагарників, а величні липи та граби пам'ятають події минулих століть.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Сьогодні у палаці розташований музей П. І. Чайковського і Н. фон Мекк, колекція якого нараховує майже 2 000 предметів. Експозиція присвячена перебуванню П. Чайковського у Браїлові.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові. Видатний композитор вперше прибув сюди 17 червня 1878 р., уподобав це місце і приїздив ще чотири рази впродовж двох наступних років. Тут він написав і присвятив Браїлову п'єси для скрипки та фортепіано "Воспоминание о дорогом месте", створив романси (найвідоміші - "Средь шумного бала", "То было раннею весной", "Серенада Дон Жуана"), закінчив оперу "Орлеанская дева". Особливу увагу привертає "кімната-ліхтарик" — у минулому робочий кабінет Н. фон Мекк і П.Чайковського.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Особливість екскурсії. Окрім історії видатного композитора, ми дізнались про людину, яка допомогла Петру Іллічу стати таким, яким ми його знаємо. Та про загадкові відносини цих двох.
Неймовірні пригоди медиків у Браїлові.
Напроти брами маєтку розташований будинок-музей поета Володимира Забаштанського.

Екскурсія №3

Нагадаємо, 5 жовтня 2014р браїлівчани відзначили 74 річницю від дня народження видатного земляка-поета Володимира Омеляновича Забаштанського.

Читати далі...

Галерея

Громадська позиція.ГалереяБджололікування

Про госпіталь

Найкращі спеціалісти
Сучасна техніка
Новітні методики
Найширший спектр фізіотерапії
Стаціонар на 220 койко-місць
Парк і зони відпочинку

мапа сайту

Контакти

Адреса вул. Пирогова, 109 А,
м. Вінниця, Україна, 21005
Наші телефони: +38(0432) 55-07-94
68-22-92
Факс +38(0432) 55-07-89
E-mail: vokgvv@i.ua
Сторінка у фейсбуці

Внутрішньогоспітальний портал.