Психологічна реабілітація учасників АТО

У госпіталі ветеранів війни проводиться психологічна
реабілітації учасників АТО, яку виконують два лікарі-психологи: КУЛІНСЬКА Олена Сергіївна та САВЄЛЬЄВА Ольга Миколаївна.
У багатьох учасників АТО, що поступають до нас на лікування, діагностуємо посттравматичний стресовий розлад, депресія, тривожність, неврастенія.
Спочатку вони проходять тестування (медико-психологічна діагностику), ми визначаємо їхній стан, відповідно призначаємо психокорекцію.
Використовуємо різні методики, в тому числі і м’язову релаксацію по Джекобсону (тут чергуються напруження і розслаблення, що особливо підходить нашій категорії пацієнтів, які зазнали стрес).
Також ми проводимо різноманітні майстри-класи у кімнаті творчості. Мужні, стримані чоловіки не відразу відкриваються для творчих занять. Але згодом …

Психологічна реабілітація учасників АТО
Малювання, декупаж, різноманітні декоративні вироби, писанкарство, топіарії, аплікації. Всіх жанрів декоративно-прикладного мистецтва, що пропонуємо бійцям не перелічити, але вони охоче занурюються у творчість, проходячи психологічну реабілітацію після виснажливих воєнних буднів. А оговтатись від пережитого їм вкрай необхідно. На самоті чи колективно, під керівництвом досвідчених фахівців (а уроки майстерності тут час від часу викладають справжні професіонали) хлопці занурюються у цілющу атмосферу творчості. І …зцілюються.
Усі неврози йдуть у творчість. Можливість в арт-терапії необмежені. Минають страхи, дратівливість, хлопці стають спокійнішими.
З яким захопленням, ретельністю і натхненням чоловіки малюють, майструють, розфарбовують. Якщо подивитись як теплішають їх обличчя і відтаюють серця, розумієш всю доречність нетривіального підходу, а саме арт-терапії.

Живопис олійними пастельками, акрилом та мілками

Живопис олійними пастельками, акрилом та мілками

(малювали те,що до душі)

Читати повністю...

Виготовлення моделі танка із паперу

Виготовлення моделі танка із паперу

Читати повністю...

Виготовлення брелока (дармовисика)

Брелок (дармови́с, дармо́ви́сик[1], брело́к, приче́пка[2]) — аксесуар, прикраса, виконана у вигляді підвіски на ланцюжку, браслеті, кільці для ключів та ін. Зазвичай використовується з декоративною та рекламною метою. Брелок також може виконувати корисну функцію, наприклад, бути міні-ліхтариком, дистанційним пультом керування автомобіля, відкривалкою для пляшок тощо. Брелок — типовий сувенір чи подарунок. Назва походить від французького «Breloque» — амулет. На щастя на гарну долю, учасники виготовили брелоки з круглих дерев'яних спилів.

Читати повністю...

Випилювання лобзиком

images/risunok1.jpg

Випилювання лобзиком дерев'яних фігурок (котиків)

Читати повністю...

Топіарії з морських ракушок

У далекій давнині існувало мистецтво фігурної стрижки рослин. Садівники в садах римської знаті створювали химерні фігури з крони дерев, кущів та напівкущів. Вони вирізали фігури тварин, надавали різні геоометричні форми, і будували цілі лабіринти. Такі сади називалися - Топіари. Слово « topiary » (фігурне підрізування) походить від латинського слова для декоративного садового пейзажу-«topiaries». У Європі топіари були дуже популярні в XVI - XVIII століттях. Розквіт топіарного мистецтва припадав на епоху Ренесансу, коли рослинна "архітектура" практично витіснила садове квітникарство. На початку XVIII століття мода на зелені скульптури і регулярний стиль оформлення садів прийшла і в Росію. Дерева і чагарники набували форми людей, птахів і звірів. На сьогоднішній момент відзначається постійно зростаючий інтерес до цього мистецтва, особливо в країнах Європи. Стрижені рослини стають все більш модними і актуальними і з успіхом використовуються в створенні сучасних садово-паркових композицій, адже сад з акуратно стриженими рослинами завжди виглядає доглянуто і елегантно і є предметом гордості для свого господаря. Але що ж таке топіарій в декорі? Топіарій, або як його ще називають "Європейське дерево" і "Дерево щастя" - це декоративне штучне дерево, яке можна використовувати в будь-якому інтер'єрі. Залежно від його розміру та дизайну, його можна встановити як на книжкових полицях, так і на підлозі; як на кухні, так і у вітальні. Хочеться відзначити, що топіарії не є мініатюрною копією будь-яких конкретних дерев і не претендують на суперництво з ними. Це чисто декоративна річ. Отже, лише від фантазії творця залежить, яку форму буде мати крона його власного деревця. Хочеться звернути особливу увагу на те, що топіарії також часто називають деревцями щастя. І це цілком обґрунтовано. Коріння припущення про те, що такі деревця приносять щастя, йдуть далеко на Схід. Справа в тому, з давніх часів згусток енергії, щось сильне і приємне в емоційному сенсі уявлялося у формі кулі. Тому вважається, що форма кулі деревця є своєрідним "контейнером", оболонкою позитивної енергії, яка і приносить щастя його володареві. Тому подарувавши топіарій, можете вважати, що Ви подарували шматочок щастя дорогій Вам людині.

Читати повністю...

Декупаж полички

Читати повністю...

2017-11-08 Техніка малювання рідким акрилом

Читати повністю...

Виготовлення аромо-ангелочків

Виготовлення аромо-ангелочків і смачний запашний трав'яний чай

Читати повністю...

Дихальна гімнастика по Стрєльніковій

Ця гімнастика дихальна відома давно. Її творець Олександра Миколаївна Стрельникова. Ще в минулому столітті, а точніше в 1973 році, було зареєстровано авторське право на методику, яка пропонувала ефективний спосіб лікування хвороб, пов’язаних з втратою голосу. Оскільки сама Олександра Миколаївна була співачкою, то випробувала цей метод на собі. У молодості вона втрачала голос, який відновлений був завдяки чарівній дихальної гімнастики. Зараз цей абсолютно унікальний комплекс рухів і дихальних вправ пропонують використовувати не тільки для відновлення голосу. У перелік захворювань, від яких можна позбутися або набагато полегшити стан хворого, входить і бронхіальна астма, і хронічний гайморит, і пневмонія, і захворювання серця, судин. при розладах статевої системи.

Читати повністю...

Майстер-клас №18 "Казкотерапія"

Читати повністю...

2017-05-04 майстер-клас: виготовлення квітки маку

Читати повністю...

2017-04-19 Третій майстер-клас: написання Великодньої писанки

Ось пройшов третій майстер-клас. На цей раз, усі бажаючі мали змогу долучитись до таїнства виготовлення традиційної Великодньої писанки. Як і на попередніх МК, поєдналися вправи для психоемоційного розвантаження, для розвитку дрібної моторики рук, спілкування у колі дуже різних людей, та при цьому і приготування до найзначушого, серед Християн свята.

Читати повністю...

2017-02-14 Поробки своїми руками із скляних пляшок (декупаж пляшок)

Читати повністю...

2017-02-13 Виготовлення валентинок

фото тимчасово недоступне .. фото тимчасово недоступне ..

Читати повністю...

Другий майстер-клас: "Озеленення"

Сьогодні ми знову поєднували корисне з приємним. Висаджували саджанці -«озеленювали» територію, себе, дім власної душі. Посадивши деревце чи іншу рослинку, кожен з нас отримав нову надію, віру і світлий погляд у майбутнє. Було весело, а головне – приємно. Окрім цікавих спогадів для себе, кожен залишив радість, що зростатиме і приноситиме користь для інших.

Читати повністю...

Галерея

Громадська позиція.ГалереяБджололікування

Про госпіталь

Найкращі спеціалісти
Сучасна техніка
Новітні методики
Найширший спектр фізіотерапії
Стаціонар на 220 койко-місць
Парк і зони відпочинку

мапа сайту

Контакти

Адреса вул. Пирогова, 109 А,
м. Вінниця, Україна, 21005
Наші телефони: +38(0432) 55-07-94
68-22-92
Факс +38(0432) 55-07-89
E-mail: vokgvv@i.ua
Сторінка у фейсбуці

Внутрішньогоспітальний портал.